Grzybica pochwy
Category : Grzybica
Niemal 80% kobiet przynajmniej raz w życiu zmagało się z grzybicą pochwy, a połowa z nich doświadczyła nawrotu choroby! Najczęściej za zakażenia narządu rodnego odpowiadają drożdżaki z rodziny Candida. W sprzyjających okolicznościach mogą się one zacząć niekontrolowanie namnażać i rozprzestrzeniać się po całym organizmie.
Objawy, które mogą sygnalizować, że cierpisz na grzybicę pochwy:
- swędzenie i pieczenie okolic pochwy,
- gęste, serowate upławy,
- ból i pieczenie podczas oddawania moczu,
- bolesne stosunki płciowe.
Oprócz pochwy, grzybica może zaatakować szyjkę macicy, pęcherz i cewkę moczową. Nieleczona może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, takich jak nadżerki szyjki macicy, nadżerki pochwy czy nawet zmiany nowotworowe. Dolegliwość ta może również przyczyniać się do poronień i bezpłodności. Grzybica pochwy bywa podstępna – szacuje się, że ok. 30% kobiet początkowo nie odczuwa żadnych dolegliwości, jednak w tym samym czasie w jej organizmie dochodzi do nagromadzenia i rozprzestrzenienia się zarodników grzyba.
Grzybica pochwy – przyczyny
Wśród czynników sprzyjających powstawaniu grzybicy pochwy możemy wymienić:
- przyjmowanie doustnych środków hormonalnych,
- otyłość,
- antybiotykoterapię,
- niedoczynność tarczycy,
- niedokrwistość,
- niedożywienie,
- zakażenie rzęsistkiem pochwowym,
- częste kontakty seksualne.
Z grzybicą pochwy walczyła pani Maria z Łodzi:
Pół roku temu poszłam do ginekologa z pieczeniem i upławami. Stwierdził, że to grzybica, drożdżakowe zapalenie pochwy. Dostałam leki i rzeczywiście, dolegliwości minęły. Jednak po miesiącu znów się pojawiły, miałam wrażenie, że są też intensywniejsze. Kolejna wizyta u lekarza i kolejne leki. Znowu chwila spokoju i… powrót grzybicy pochwy po raz trzeci! Poprzednie leki zupełnie mnie wykończyły, a nie chciałam już brać następnych. Przez te problemy ze zdrowiem oddaliliśmy się z mężem od siebie. Nie wiedziałam już, jak sobie pomóc, gdy koleżanka powiedziała mi, że była na takim teście, który odkrywa przyczyny dolegliwości. Bardzo chciałam sobie pomóc, więc stwierdziłam, że czemu nie, i poszłam do Revitum. Test wykazał, że mój organizm jest bardzo obciążony grzybicą. Specjalista przypisał mi indywidualną naturalną kurację na moje problemy. Dzisiaj po grzybicy pochwy nie ma śladu – ja czuję się świetnie, a nasze życie małżeńskie odżyło. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc!
Klaudia Sagańska, specjalista Revitum radzi:
Grzybica pochwy ma częsty związek ze spadkiem odporności i złą dietą. Z pomocą przychodzą tutaj naturalne preparaty działające przeciwgrzybiczo oparte na składnikach roślinnych. Najlepiej dobrać je podczas testu obciążeń. Pozbywanie się dolegliwości związanych z grzybicą pochwy wymaga wdrożenia precyzyjnie dobranych indywidualnych, naturalnych kuracji, które wzmocnią naturalne siły organizmu oraz pozwolą pozbyć się zarodników grzyba. By było to możliwe konieczne jest poznanie stanu, w jakim znajdują się narządy wewnętrzne oraz układ immunologiczny. Z pomocą przychodzi tu test obciążeń organizmu, który dzięki swoim możliwościom diagnostycznym pozwala na określenie stopnia obciążeń organizmu szkodliwymi substancjami (grzybami, pasożytami, toksynami). Jego nieinwazyjna i bezbolesna formuła sprawia, że jego wykonanie nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami. Nie trzeba również poświęcać na niego wiele czasu – wystarczy 45 min. Po omówieniu wyników Testu specjalista Revitum może przypisać indywidualną kurację dostosowaną do potrzeb kobiety, która pomoże jej zwalczyć nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczyny grzybicy pochwy. Test obciążeń daje możliwość trwałego pozbycia się toksycznych drożdżaków.