Problemy z trzustką – objawy i leczenie
Category : Dolegliwości
Trzustka pełni w organizmie dwie ważne funkcje. Dostarcza enzymy do jelita, dzięki czemu możliwe jest trawienie białek czy też węglowodanów. Narząd ten odpowiada również za wydzielanie hormonów: insuliny i glukagonu. Warto zapoznać się z poniższym artykułem, aby wiedzieć, jakie są objawy chorej trzustki. Często nieświadomi tego pacjenci, dowiadują się o chorobie, wtedy gdy jest już zdecydowanie za późno na leczenie!
Objawy chorej trzustki
Chora trzustka bardzo często jest przyczyną mało charakterystycznych objawów. Przez długi czas może nawet nie dawać żadnych sygnałów. Jednak nim choroba wejdzie w zaawansowaną fazę, to pojawia się kilka symptomów między innymi:
- ból brzucha – umiejscowiony w nadbrzuszu, może utrzymywać się nawet kilka dni, ból często promieniuje w stronę pleców, pojawia się nagle i wraz z czasem przybiera na sile,
- częste wymioty, nudności, gorączka oraz biegunka,
- zmiany skórne, szczególnie na twarzy,
- brak apetytu, utrata masy ciała.
Powyższe objawy wymagają dokładnej diagnostyki. Warto pamiętać, że objawy mogą być różne w zależności od zaburzeń funkcjonowania trzustki. Znając powyższe objawy złego funkcjonowania trzustki, możesz zapobiec pojawieniu się znacznie poważniejszych problemów zdrowotnych. Nie bagatelizujmy powyższych objawów!
Badanie trzustki oraz jej leczenie
Na ostre lub przewlekłe zapalenie trzustki, najczęściej narażone są osoby, które: nadużywają alkoholu, palą papierosy czy też osoby obciążone genetycznie. Problem ten może jednak dotyczyć każdego z nas. Wśród najczęstszych schorzeń trzustki wymieniane jest jej zapalenie.
Lekarze biją na alarm i uświadamiają, jak groźna oraz podstępna jest chora trzustka. Jest ona przez specjalistów często określana jako uśpiony tygrys. Uznajemy, że jeśli nie dostrzegamy poważnych dolegliwości związanych z chorobą trzustki, to problemu z pewnością nie ma. Jednak poważne kłopoty zdrowotne pojawiają się, wtedy gdy w trzustce zachodzą już zaawansowane zmiany. Dlatego też warto profilaktycznie oraz regularnie przyglądać się temu, czy nasz narząd prawidłowo funkcjonuje.
Przy chorej trzustce warto pamiętać o odpowiedniej diecie. Narząd ten zdecydowanie nie lubi słodyczy, surowych produktów czy też gazowanych napoi. U osób chorych dieta powinna być lekkostrawna, jednocześnie dostarczająca wiele energii. Ponadto, gdy trzustka zaczyna chorować, to w rezultacie bardzo często dochodzi do niedoborów enzymów trzustkowych. W ich uzupełnieniu w znacznym stopniu pomagają leki, które zawierają pankreatynę.
Niepokoją Cię objawy? Być może to najwyższa pora, aby sprawdzić stan swojej trzustki poprzez wykonanie testu Human Body Scanner. Jest to jedna ze skutecznych metod określająca przyczyny powstawania choroby i diagnozująca stan trzustki zanim wystąpią symptomy choroby. Poza trzustką sprawdza też stan pozostałych narządów oraz poziom zakwaszenia organizmu, obecność pasożytów, metali ciężkich, toksyn, niedobory komórkowe. Jednym zdaniem to ogólny przegląd całego organizmu, który raz na jakiś czas każdy powinien zrobić.
Zapalenie trzustki to poważna choroba. Dolegliwości mają wpływ na działanie całego organizmu. Nieleczona chora trzustka może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia.
https://youtu.be/ysyVd3AJ8VE